Wernisaż wystawy

13 września 2019 r., godz. 18.00

Galeria Centrum Kultury w Łęcznej, ul. Obrońców Pokoju 1

JOANNA SŁUPSKA-MARON
Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernardo Morando w Zamościu; Studium Kulturalno-Oświatowego w Opolu na kierunku teatr (1997-1999); Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku grafika (1999-2004), studiów doktoranckich na Wydziale Humanistycznym UMCS na kierunku kulturoznawstwo. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorka wystaw zbiorowych i indywidualnych, uczestniczyła w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach ilustratorów, wystawach poplenerowych, m.in.: „Inspiracje Fredrowskie”– BWA Zamość, „Ocalić od zapomnienia”– BWA Zamość, „Stanisław Wyspiański Legenda Młodej Polski”– BWA Zamość, „Bohaterowie Miguela de Cervantesa”– BWA Zamość, „Wiersze księdza Jana Twardowskiego w ilustracji”, innych wystaw zbiorowych: PisArt Expo–Pisa (Włochy), Przeglądach Plastyki Zamojskiej–BWA Zamość, IDEAL CITY–BWA Zamość, „Pawilon Stabilnej Formy”–Lublin, „Graphikausstellung”– Schwäbisch Hall (Niemcy), "Kunst aus Zamość"– Schwäbisch Hall (Niemcy). Galeria Ateneum Młodych–Warszawa, „Zapowiada”– Opole. Uczestniczka warszta-tów filmu animowanego: ASP Kraków i Letnia Akademia Filmowa Zwierzyniec. Jej prace znajdują się w zbiorach: BWA–Galeria Zamojska i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Interesuje się sztukami plastycznymi, filmem, teatrem i literaturą.