Program:

Kapela Podwórkowa Folkloru Miejskiego CIANTO z Rzeszowa
Kapela Rawskie Retro z Rawy Ruskiej

Sponsorzy:

Lubelski Węgiel "BOGDANKA" S.A. Łęczyńska Energetyka Spółka z o. o. w Bogdance KORPORACJA GWARECKA S.A. MALINEX ZZG w Polsce solidarnosc Kwiaciarnia W i H Borków GKS Górnik Łęczna

Patronat medialny:

Polskie Radio LublinTVP3 LublinDziennik WschodniWspólnota Łęczyńska

Organizatorzy:

Gmina Łęczna PGKiM Łęczna Centrum Kultury w Łęcznej

Do pobrania:
PlikRozmiarOstatnia modyfikacja
Pobierz plik (plakat-kapele2019.jpg)Plakat222 kB2019-07-19 14:20

Jury Festiwalu w składzie:

• Antoni Mleczko - przewodniczący
  • Beata Dąbrowska
  • Adam Świeca
  • Dariusz Turecki

po wysłuchaniu w dniu 28 lipca 2018 roku czternastu zespołów przyznało następujące wyróżnienia i nagrody.

Indywidualne równorzędne wyróżnienia w wysokości po 300,- złotych każde:
- dla wokalistki Marty Lewendy z Kapeli Hańszczanie z Hańska – za oryginalny głos i ciekawą interpretację wykonywanych utworów,
- dla skrzypka Konrada Gnacka z Kapeli Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego – za twórcze wykorzystanie tematów muzyki klasycznej w folklorze miejskim.

Nagrodę 500,- złotych i Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Łęcznej w wysokości  za debiut Festiwalu, otrzymała Mielecka Kapela Podwórkowa z Mielca.

Puchar i nagrodę Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej w wysokości 500,- złotych za najlepszą piosenkę o tematyce jarmarcznej zdobyła
Górnicza Kapela Podwórkowa Karbon z Łęcznej.

Nagrodę specjalną w wysokości 1000,- złotych jury przyznało Kapeli Rawskie Retro z Rawy Ruskiej na Ukrainie - za stworzenie muzycznego kabaretu i perfekcyjne wykonanie całego programu. Jury jest pod wrażeniem wyobraźni muzycznej artystów i aranżacji utworów.

Dwie równorzędne III nagrody w wysokości po 1000,- złotych otrzymały:
- Kapela Podwórkowa STAH z Werbkowic, oraz
- Kapela Folkloru Miejskiego Cianto z Rzeszowa.

Dwie równorzędne II nagrody w wysokości po 2000,- złotych otrzymały:
- Sentymentalna Kapela z Piask Lubelskich, oraz
- Przeworska Kapela Podwórkowa BEKA.

Statuetkę i I nagrodę XXI Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej w wysokości
3000,- złotych zdobyła Kapela Miejska Baszta z Lublina.

Nagrodę Publiczności i Puchar Prezesa Radia Lublin otrzymała Górnicza Kapela Podwórkowa Karbon z Łęcznej.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok.

Organizatorzy:

Gmina Łęcznackpgkim

Sponsorzy:

energetykakadramalinexzzgkorporacjasolidarnosckwiaciarnia borkowgks

Patronat medialny:

radio lublintvp3dziennik wschodniwspolnota leczynska

{nomultithumb}

Ogłoszeniem wyników, Koncertem Jubileuszowym i pokazem fajerwerków podsumowano zmagania 16 kapel uczestniczących w XX Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych Łęczna 2017.

Statuetkę i nagrodę (4000,- złotych) XX Jubileuszowego Festiwalu Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej  otrzymała Kapela Podwórkowa Klawa Ferajna z Białej Podlaskiej (na zdjęciu).
Statuetkę i nagrodę (3000,- złotych) Burmistrza Łęcznej z okazji Jubileuszu 550-lecia Miasta Łęcznej przyznano Górniczej Kapeli Podwórkowej Karbon z Łęcznej. Kapela Karbon zdobyła też Nagrodę Publiczności i Puchar Prezesa Radia Lublin.
Nagrodę za najlepszy debiut Festiwalu otrzymała Lubelska Kapela Miejska Baszta.
Puchar i nagrodę Prezesa PGKiM Łęczna sp. z o.o. za najlepszą piosenkę o tematyce jarmarcznej otrzymała Kapela Podwórkowa Stah z Werbkowic.
Jury przyznało dwa wyróżnienia indywidualne i sześć wyróżnień dla kapel. Wyróżnienie za autorską piosenkę o Łęcznej zatytułowaną „Jest takie miasto” przypadło Łęczyńskiej Kapeli Podwórkowej Bum Ta Ra Ra, działającej przy Centrum Kultury.
Z okazji jubileuszu organizatorów uhonorowano nagrodami przyznanymi przez Zarząd Województwa Lubelskiego, a długoletnich partnerów i sponsorów podziękowaniami i statuetkami wykonanymi przez rodzimą artystkę Justynę Kowalską-Patejuk. Gratulujemy i do zobaczenia za rok.
Poniżej fotoreportaż z festiwalu i szczegółowe wyniki (protokół jury)

Fotoreportaż z festiwalu

Do pobrania: