Konkurs poetycki „Sztubackie strofy”

KOMUNIKAT JURY KONKURSU

Rozstrzygnięty został XXIII Powiatowy Konkurs Poetycki „Sztubackie strofy” Łęczna 2018

ogłoszony przez CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej ul. Górnicza12.

Do konkursu przystąpiło 24 autorów w tym:

  • 3 w grupie wiekowej szkoły podstawowe od V klasy
  • 18 w grupie wiekowej gimnazja
  • 3 w grupie wiekowej szkoły średnie

Jury w składzie:

Anna Iwańczuk Karwowska - polonistka

Maria Majka Zuzańska - poetka

Edward Rogalski - poeta

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa szkoła podstawowa od V klasy

I MIEJSCE

Patrycja Kubić (Szkoła Podstawowa w Milejowie)

za zestaw wierszy

WYRÓŻNIENIA

Julia Jarząbek (Szkoła Podstawowa w Białce)

za zestaw wierszy

Weronika Leniak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)

za wiersz Wszystko w porządku

Grupa wiekowa gimnazjum

I MIEJSCE

Julia Konowałek (Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Jaszczowie)

za zestaw wierszy

II MIEJSCE

Klara Wodzyńska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)

za zestaw wierszy

III MIEJSCE

Julia Barańska (Zespól Szkół w Puchaczowie)

za wiersz Czasem jak słońce

WYRÓŻNIENIA

Katarzyna Lendzion (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)

za wiersz Pasterka

Amelia Mejnarowicz (Gimnazjum Publiczne w Cycowie)

za wiersz Prawda pod pozorem

Michał Buła (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)

za zestaw wierszy

Roksana Hiller (Zespół Szkół w Puchaczowie)

za wiersz Bez ciebie

Grupa wiekowa szkoła średnia

I MIEJSCE

Angelika Kuzyra (Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 w Milejowie)

za zestaw wierszy

b_0_0_0_10_images_sztubackie17.jpg

Rozstrzygnięty został XXII Powiatowy Konkurs Poetycki „Sztubackie strofy” Łęczna 2017
ogłoszony przez CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej ul. Górnicza12.
Do konkursu przystąpiło 40 autorów w tym:
• 28 w grupie wiekowej szkoły podstawowe klasy V-VI
• 10 w grupie wiekowej gimnazja
• 2 w grupie wiekowej szkoły średnie
Jury w składzie:
Marzena Mariola Podkościelna – poetka, animatorka kultury w Krasnymstawie
Renata Drozd – nauczyciel j. polskiego w Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Żółkiewce
Konrad Grochecki – archeolog, poeta, animator kultury w Krasnymstawie
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grupa wiekowa szkoła podstawowa klasy V-VI

I MIEJSCE
Katarzyna Anna Lendzion (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)
za zestaw wierszy
II MIEJSCE ex aequo
Weronika Leniak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)
za zestaw wierszy
Michał Robak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)
za zestaw wierszy
III MIEJSCE ex aequo
Aleksandra Pawlak (Zespół Szkół w Puchaczowie)
za zestaw wierszy
Filip Prokop (Zespół Szkół w Puchaczowie)
za zestaw wierszy

WYRÓŻNIENIA
Maja Marcinek (Szkoła Podstawowa w Zezulinie)
za zestaw wierszy
Martyna Malwina Duklewska (Szkoła Podstawowa w Zezulinie)
za zestaw wierszy
Natalia Nowosadzka (Zespół Szkół w Cycowie)
za zestaw wierszy
Kacper Wilkowicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej)
za wiersz: „Nie chce mi się”

Grupa wiekowa gimnazjum

I MIEJSCE ex aequo
Katarzyna Gotowicka (Gimnazjum nr 1 w Łęcznej)
za zestaw wierszy
Michał Wojciech Barczak (Zespół Szkół nr 1 w Milejowie)
za zestaw wierszy
II MIEJSCE
Klara Wodzyńska (Gimnazjum nr 1 w Łęcznej)
za zestaw wierszy
III MIEJSCE
Weronika Dołęgowska (Gimnazjum w Jaszczowie)
za zestaw wierszy

WYRÓŻNIENIA
Zuzanna Gaweł (Gimnazjum w Spiczynie)
za zestaw wierszy
Julia Konowałek (Gimnazjum w Jaszczowie)
za zestaw wierszy

Grupa wiekowa szkoła średnia

II MIEJSCE ex aequo
Oliwia Harmasz (IV Liceum Ogólnokształcące w Lublinie)
za zestaw wierszy
Angelika Kuzyra (Zespół Szkół nr 2 w Milejowie)
za zestaw wierszy

Back to top