LIS-PERSONA.png

Sylwia Lis-Persona

7 czerwca 2013 r. godz. 19.00

Galeria Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1

Jestem - zarówno z wykształcenia, jak i zamiłowania - plastykiem.

Moja pasja to malarstwo, któremu poświęcam wiele czasu i wkładam wiele serca. Swoje obrazy tworzę za pomocą różnych technik, jednak w sposób szczególny upodobałam sobie akwarelę, która według mnie jest często nieprzewidywalna, ulotna, zwiewna...
Maluję to, co mi najbliższe, co mnie otacza. To właśnie w naturze szukam inspiracji do moich prac, bo przecież od zawsze człowiek i natura tworzą jedność.
W moje prace wkrada się też niemało wyobraźni, a nawet bujania w obłokach. Stąd pomysł na anioły z masy solnej oraz malowane na drewnie. Każdy z nich jest inny, tak, jak inny jest każdy człowiek. A przecież to, co robię, robię dla człowieka, starając się jak najlepiej spełnić jego oczekiwania, bo  "gdzie jest człowiek, tam jest sztuka" Stanisław Witkiewicz.

www.powiewkoloru.pl