gimnazjum1

CK - Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej zaprasza na wystawę prac uczniów Gimnazjum nr 1 w Łęcznej pod kierunkiem Pani Agnieszki Grudzień. Otwarcie wystawy odbędzię się w KĄCIE DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH 20 czerwca 2013 o godz. 18:00 w CK-ODK przy ul. Górnicza 12.

Obecna prezentacja to kontynuacja cyklu wystaw prac plastycznych uczniów Gimnazjum nr 1 w Łęcznej. Wystawa ta to zbiór najciekawszych prac jakie powstały w roku szkolnym 2012-2013. Ekspozycja obejmuje rysunek, malarstwo, ceramikę, płaskorzeźbę i kolaż. Praca z tak różnorodnymi technikami plastycznymi sprzyja nie tylko poznawaniu warsztatu ale także prowokuje do wyrażanie własnych emocji za pomocą swobodnych działań artystycznych. Wybór odpowiednich środków artystycznego wyrazu pobudza wyobraźnię uczniów i wyzwala kreatywność.
Na wystawie obejrzeć możemy rysunki przedstawiające architekturę sakralną z epoki romanizmu oraz rysunek postaci, oraz portret..
Uczestnicy wystawy prezentują także obrazy wykonane techniką akrylu. Płótna przedstawiają kopie znanych dzieł z epok impresjonizmu, ekspresjonizmu, fowizmu, koloryzmu, kubizmu.
Kolejną grupą prac są kolorowe płaskorzeźby wykonane w technice papier – mâchẻ, ceramika oraz kolaże inspirowane twórczością Vincenta van Gogha.
Przygotowanie prac do ekspozycji stało się urozmaiceniem edukacji artystycznej, a przy okazji ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania czasu dającą satysfakcję i sprawiającą wiele radości.