aleksej-zerelo

Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza w ramach IX Międzynarodowego Pleneru Artystycznego - Łęczna 2013 na wystawę malarstwa Alekseja Żereło artysty z Brześcia.

Wernisaż odbędzie się dnia 2 lipca 2013 o godzinie 19:00 w Galerii Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia br.

ALEKSEJ ŻEREŁO

Urodzony w 1958 r. na Homelszczyźnie. Jest absolwentem Wydziału Designu Uniwersytetu technologicznego Lekkiego Przemysłu w Witebsku.

Pracuje jako nauczyciel malarstwa i grafiki w Szkole Plastycznej w Brześciu.

Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Mińsku, Orszy, Brześciu, Poznaniu.

Swoje prace wystawia od 2004 roku. Jego Twórczość jest różnorodna, wciąż poszukuje nowych inspiracji, a także nowych technik tworzenia. Prace wykonuje techniką akryl, gwasz, olej na płótnie.