lato-ze-sztuka13

Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
i CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej
zaprasza młodzież gimnazjalną do udziału w cyklu spotkań
LATO ZE SZTUKĄ w dniach 1-13 lipca

w programie:
• warsztaty batiku na płótnie
• warsztaty ceramiczne
• malarstwo olejne lub akryl
• spotkania - prezentacje multimedialne dorobku artystycznego artystów biorącymi udział w IX Międzynarodowym Plenerze Artystycznym – Łęczna 2013
• wernisaż wystawy malarstwa abstrakcyjnego Aleksej Żereło – artysty z Białorusi
• wystawa poplenerowa międzynarodowego pleneru
• prezentacja prac młodzieży

Zajęcia poprowadzi Majka Zuzańska-batik, Agnieszka Grudzień i Paweł Brodzisz - malarstwo oraz Sebastian Kozłowski - ceramika.
Młodzież będzie miała okazję poznać osobiście artystów z Węgier, Japonii, Ukrainy, Białorusi, Austrii i Polski zobaczyć ich przy twórczej pracy w plenerze i w pracowni, zapoznać się z ich osiągnięciami artystycznymi oraz prowadzić konwersację w języku angielskim i francuskim.

Odpłatność 20 zł, prace wykonane przez młodzież po wystawie w ODK przechodzą na własność autorów.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 81 752 15 42 lub w siedzibie Stowarzyszenia ul. Górnicza 12 w Łęcznej.

Zachęcamy do udziału.