Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z Powiatu Łęczyńskiego.
Uczestnicy konkursu wykorzystując różnorodność technik plastycznych przygotowali prace inspirowane pięknem okolic miejsca zamieszkania.
Na konkurs nadesłano około 140 prac plastycznych z takich placówek Powiatu Łęczyńskiego jak : Gminny Dom Kultury w Cycowie, Gminny Ośrodek Kultury w Puchaczowie, Gminny Centrum Kultury w Ziółkowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej, Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie, Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Szkoła Podstawowa w Januszówce, Szkoła Filialna w Zawadowie, Szkoła Podstawowa w Zawieprzycach, Gimnazjum nr 1 w Łęcznej, Zespół Szkół nr 1 w Łęcznej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łęcznej, Centrum Kultury w Łęcznej .

Jury w składzie:
Krystyna Gałat- Grzywa
Katarzyna Szajnog
Tomasz Raczkowski
Majka Zuzańska
w dniu 9 kwietnia 2014 r. w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej przy ul. Górniczej 12 po wnikliwym obejrzeniu nadesłanych prac plastycznych postanowiło nagrodzić i wyróżnić autorów najciekawszych z nich :

uczniowie szkół podstawowych:

- Karolina Borys lat 13 GOK w Puchaczowie

uczniowie liceum
nagrody nie przyznano

Wszystkie prace zostały zakwalifikowane przez Jury na wystawę pokonkursową.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za podzielenie się swoją wrażliwością na otaczający nas świat .
Jury dziękuje dzieciom i młodzieży za udział w konkursie za ogromny twórczy potencjał w dziedzinie plastyki, niebanalne ujęcie tematu z wykorzystaniem tak różnorodnych technik plastycznych.
Jury dziękuje wszystkim nauczycielom i instruktorom za zaangażowanie w przygotowanie młodych artystów do konkursu, jednocześnie Jurorzy życzą wszystkim młodym artystom i ich opiekunom dalszych sukcesów w działaniach plastycznych.

Zapraszamy wszystkich na otwarcie wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem dyplomów
i nagród laureatom konkursu dnia 20 maja 2014 r. godz.13:00 w "Kącie działań twórczych" CK- Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej ul. Górnicza 12