Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza na

Centrum Kultury w Łęcznej  ul. Obrońcw Pokoju 1

Informacji udziela

Sędzia  Turnieju p. Jan Witold Wójcik tel. 605 310 240

REGULAMIN „ I Turnieju Szachowego o Kordzik Górniczy Łęczna 2009”

1. CEL IMPREZY
- celem imprezy jest popularyzacja i rozpowszechnianie gry w szachy w środowisku miasta i     mieszkańców Powiatu Łęczyńskiego, gry posiadającej wielkie walory wychowawcze, rekreacyjne i intelektualne jako atrakcja spędzania wolnego czasu po pracy.
- wyłonienia zwycięzcy I turnieju

2. PATRONAT  STRATEGICZNY
- Związek Zawodowy „KADRA” Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA

3. ORGANIZATOR
- Centrum Kultury w Łęcznej

4.WARUNKI UCZESTNICTWA
- w mistrzostwach mają prawo uczestniczyć mieszkańcy miasta i gminy Łęczna oraz Powiatu Łęczyńskiego, oraz wszyscy chętni z poza Powiatu Łęczyńskiego zgłoszeni na 30 minut przed turniejem.

5. TERMIN I MIEJSCE ROZGRYWEK
- 6 grudnia 2009 r. Centrum Kultury w Łęcznej ul. Obrońców Pokoju 1

6. ZGŁOSZENIA I INFORMACJA
- zapisy i wpisowe oraz losowanie miejsc startowych odbędzie się na 30 minut przed turniejem.
- informacji udziela Centrum Kultury w Łęcznej tel. 081 7521547 oraz sędzia turnieju Jan Witold Wójcik tel. 605 310 240

7.WPISOWE
- uczestnicy z terenu Łęcznej i Powiatu Łęczyńskiego   -   5 zł
- uczestnicy z poza Powiatu Łęczyńskiego  - 10 zł
- dzieci, młodzież szkolna -   0 zł

8. KATEGORIE ROZGRYWEK
 - do rozgrywek dopuszczeni będą wszyscy chętni umiejący grać w szachy bez ograniczenia wieku

9. SPOSÓB ROZGRYWEK

Mistrzostwa przeprowadzone zostaną systemem szwajcarskim, metodą kroczącego obliczania wartości na dystansie pięciu - siedmiu rund w tempie przyspieszonym.

a)  klasyfikacja indywidualna
     – suma punktów z gry
     - punktacja pomocnicza
     - ilość zwycięstw
     - wynik bezpośredniego spotkania
b) w pozostałych nierozstrzygniętych wynikach decyduje sędzia

10. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
- nagroda główna – Kordzik Górniczy ufundowany przez Związek Zawodowy „Kadra” Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
- 3 nagrody rzeczowe na najlepszych zawodników Turnieju ufundowane przez Związek Zawodowy „Kadra” Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.
- puchar  Starosty Powiatu Łęczyńskiego dla najlepszego zawodnika Turnieju z powiatu łęczyńskiego
- puchar Burmistrza Łęcznej dla najlepszego zawodnika miasta i  gminy  Łęczna
- dyplomy dla zwycięzców Turnieju (1-6 miejsce)

11. UWAGI KOŃCOWE
a. organizator zapewnia komplety szachów z zegarami.
b. obowiązuje Kodeks Szachowy Polskiego Związku Szachowego
c. organizator zapewnia kawę, herbatę, napoje

12.OGŁOSZENIA
Regulamin umieszczony na tablicy ogłoszeń w Centrum Kultury w Łęcznej i na stronie internetowej Centrum Kultury, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego
Informacja o turnieju szachowym w prasie regionalnej.