II Powiatowy Konkurs Plastyczno-Językowy rozstrzygnięty

19 maja 2023 r. w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w II Powiatowym Konkursie Plastyczno-Językowym IDIOMY W OBRAZACH pod Honorowym Patronatem Starosty Łęczyńskiego.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej, CK-Osiedlowy Dom Kultury w Łęcznej oraz Filie nr 1 Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej.

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki
w Łęcznej, wydawnictwa językowe Macmillan i Knett, Łęczyńskie Stowarzyszenie Twróców Kultury i Sztuki PLAMA za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Do konkursu zgłoszono 102 prace uczniów z 12 szkół podstawowych z terenu powiatu łęczyńskiego.

Komisja Konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

w kategorii uczniowie klas VII szkół podstawowych:

I miejsce – Dominika Zawada, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

II miejsce – Martyna Wojtaluk, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach,

III miejsce – nie przyznano.

Kategoria uczniowie klas VIII szkół podstawowych:

I miejsce –  Milena Siroń, Zespół Szkół w Cycowie im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich, ex aequo Aleksandra Kantor, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej,

II miejsce Karolina Chyrchel, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza
w Puchaczowie,

III miejsce Oliwia Pająk, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności jego laureatom.

Dziękujemy współorganizatorom i sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji konkursu.

Młodych uczestników zapraszamy w przyszłym roku na trzecią edycję konkursu.

Zapraszamy do oglądania pokonkursowej wystawy w CK-Osiedlowym Domu Kultury w Łęcznej, ulica Górnicza 12.