W galerii Centrum Kultury 19 grudnia odbył sie 28. Powiatowy konkurs plastyczny organizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia „Magiczne Święta”
Jury konkursu w składzie:
1. Maria Majka Zuzańska – Przewodnicząca Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
2. Krzysztof Zuzański – Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA
3. Dorota Bogucka - Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA

Po zapoznaniu się z regulaminem i obejrzeniu 226 prac reprezentujących 21 placówek Powiatu Łęczyńskiego (3 prace nie zostały zakwalifikowane do oceny ze względu na niezgodność
z regulaminem), postanowiło przyznać nagrody. Jury brało pod uwagę poziom artystyczny, pomysłowość i estetykę prac.
Jury przyznało następujące nagrody:
Kat.: przedszkolaki
I miejsce – Izabela Tarnas, lat 5, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Cycowie, opiekun Maryla Giszczak
II miejsce – Oskar Sobiech, lat 5, Centrum Kultury w Łęcznej, opiekun Paweł Brodzisz
III miejsce ex aequo – Jerzy Dmuchowski, lat 6, Centrum Kultury w Łęcznej, opiekun Żaneta Kowalska-Fudała
III miejsce ex aequo – Natalia Osipacz, lat 5, Przedszkole w Puchaczowie, opiekun Ewelina Romanowska
Kat.: klasy I-III szkoły podstawowe
I miejsce – Julia Sochacka, lat 8, Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, opiekun Dominika Kornecka
II miejsce – Aleksandra Winiarska, lat 8, Centrum Kultury w Łęcznej, opiekun Małgorzata Ostasz-Szeliga
III miejsce ex aequo – Zuzanna Baryła, lat 7 Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie, opiekun Dominika Kornecka
III miejsce ex aequo – Amelia Kloc, lat 9, Szkoła Podstawowa w Nadrybiu, opiekun Magdalena Dylewska
Kat.: klasy IV-VI szkoły podstawowe